Spolupracujeme

Spolupráce s DDM

Zpracovává se…

Život on-line – Počítačový klub

Ani věk sedmdesáti let není překážkou, aneb v Centru seniorů zahájil činnost Počítačový klub pro seniory. Klub je veden lektorem, který se práci se seniory věnuje už několik let a má dostatek zkušeností.

Klubová setkání jsou zaměřena na vysvětlení a procvičení běžných činností, se kterými se setkává uživatel počítače, jako je využívání internetu, vyhledávání zajímavých služeb a jejich využívání, vyhledávání webových stránek zajímavých míst, hledání informací, rad i zábavy. Velký důraz je kladen na používání e-mailu a dalších služeb, umožňujících komunikovat s blízkými lidmi, přáteli i úřady.

Náplní klubových setkání je neoddělitelně i seznámení se základy bezpečného používání počítače při toulání internetem, ochrana soukromí a vlastních souborů, například fotografií. Zajímavým tématem je určitě i příprava vlastních obrázkových přání k nadcházejícím svátečním dnům na konci roku.

Podle zájmu členů klubu se na program klubových setkání mohou dostat i další témata, zejména digitální fotoaparáty, fotografování, úpravy a prezentace fotografií. Je možné dozvědět se víc o chytrém mobilním telefonu od základů jeho ovládání, připojení k počítači a stahování fotografií až po hledání a používání zajímavých aplikací.
Klub se schází v prostorách Centra každý čtvrtek vždy od 13:30.

Zaujala i Vás náplň kurzu? Chcete se trochu víc rozhlédnout v počítačovém světě a setkat se se společností stejně naladěných kolegyň a kolegů seniorského věku? Přihlaste se přímo zde u Mgr. Kateřiny Plajnerové osobně, telefonicky na čísle 777 334 419, nebo via e-mail: plajnerova@senior-centrum-kolin.cz.

Curatio – Lektorská činnost
Revue 50plus – Pečovatelská poradna
Sladkovský – Účetní a daňové poradenství