Sbíráme pro Žanetku

Sbíráme pro Žanetku!

Žanetka pochází z Vrbice na Nymbursku. Narodila se v říjnu roku 2010 jako zcela zdravé miminko. Po uplynutí 9 měsíců se ukázalo, že vše není zcela v pořádku. Po absolvovaných vyšetřeních se ukázalo, že holčička má vrozenou vývojovou vadu mozku (3. a 4. mozková komora není oddělena přepážkou a proto má dvě různá mozková centra sloučena v jedno) a DMO (dětskou mozkovou obrnu). V důsledku těchto postižení nedokáže sedět sama bez opory, sama lézt ani chodit a špatně komunikuje. Má motorickou retardaci a svalovou hypotonii.

I přes veškerá postižení je Žanetka usměvavé a pozitivní dítě, má chuť do práce a ze všech sil bojuje o jakékoli zlepšení. Pravidelně proto cvičí Vojtovu metodu, Bobath koncept, plave, dojíždí na logopedii, ortopedii, magnetoterapii, hipoterapii… Nejúčinnější je však nová KLIM-THERAPY, kterou provádí lázně Klimkovice. Pomocí speciálního stabilizačního obleku se Žanetka učí sedět, stát, pohybovat. Díky této metodě udělala značné pokroky, ovšem terapii nehradí pojišťovna. Je třeba absolvovat čtyřtýdenní léčbu (90.000,-) a následně každých 6 měsíců opakovat alespoň ´ na dva týdny (cca 45.000,-). Ročně tedy tato léčba stojí téměř 100.000,-
Kromě toho je třeba měsíčně hradit asistenta, který je se Žanetkou ve školce, dopravu za veš-kerými terapiemi, lékaři, kontrolami a cvičeními, které holčička nutně potřebuje. Tato částka činí přibližně 10.000,-.

V září roku 2013 proto rodina vyhlásila sbírku víček a dalšího materiálu, který jim pomáhá tyto náklady hradit (KLIM-THERAPY díky tomu Žanetka absolvovala již dvakrát – poprvé v roce 2013, v dubnu 2015 ji čeká třetí pobyt). Nadace Konto Bariéry založila účet, kam je možné posílat i jakoukoli peněžitou pomoc. Nadace zároveň vystavuje firmám darovací smlouvy kvůli odečtu daní.

 

Sbíráme:

 • Plastová víčka z PET lahví, mléka, oleje, nutridrinků, šampónů, deodorantů, aviváže, kávy, instantních čajů, dětské výživy, jogurtů, osvěžovačů vzduchu…
 • Plastové odměrky z pracích prášků, Sunaru…
 • Žluté, nebo barevné vnitřní obaly z kinder vajíček
 • Kovová víčka od piva, limonád, přesnídávek, zavařovacích sklenic…
 • Víčka z pivních sudů (kegy)
 • Hliníkové plechovky od pití (pivo, limonáda,
  energetické nápoje)
 • Hliníkové tuby od deodorantů, laků na vlasy,
  osvěžovačů vzduchu…
 • Konzervy od potravin (rybičky, zelenina,
  ovoce…)

Vše musí být čisté a prázdné. Dříve zvlášť tříděná červená plastová víčka můžete nyní dávat dohromady s ostatními, výkupní cena je, bohužel, již stejná. Pokud byste rádi sbírali doma a nemáte místo na několik nádob, tak nevadí. Stačí, když budete do jednoho pytle, nebo tašky házet veškerá víčka (plast, kov) a plastový materiál a do dalšího obalu pak hliník a konzervy a jednou za čas vše přinesete k nám. O zbytek se u nás postará šikovná Leontýnka :o)

V případě dotazů pište na plajnerova@senior-centrum-kolin.cz, nebo volejte 777 334 419.

Sběrné místo:
Centrum pro seniory Kolín, Rimavské Soboty 923.